top of page

Başvuru Koşulları

28 Temmuz, BM Dünya Sağlık Örgütü tarafından Dünya Hepatit Günü olarak ilan edilmiş ve dünyanın her köşesinde bu gün ve hafta toplumları hepatit konusunda bilgilendirmek , farkındalığı arttırmak amaçlı kullanılmaktadır. Hükümetlerin yanı sıra sağlıkla, özellikle karaciğer ve hepatitle ilgili sivil toplum örgütleri bu konuda etkin faaliyetler yapmaktadır.

 

28 Temmuz bizim için de önemli bir tarihtir... Sizden sınavlarınız biter bitmez bu konuya eğilmenizi ve size sunduğumuz kaynaklardan hepatit ile ilgili bilgilerinizi yoğunlaştırmanızı bekliyoruz. 

 

5 Mart 2023 Pazar Saat 24.00 videolarınızı bize teslim etmeniz için son tarihtir.  LÜTFEN BU TARİHE DİKKAT EDİNİZ.

 

31 Mart 2023 tarihinde sonuçlar belli olacak ve bu web sitesinin yanı sıra HEPYAŞAM ve TKCV web sitelerinde açıklanacaktır.

 

Sizden ne bekliyoruz:

 

Hepatit hastalığı hakkında biraz uyarı, biraz toplumsal bilgilendirme, biraz umut, biraz yanlış bilinenleri düzeltme hatta biraz mizahi mesajlar bekliyoruz.

 

Damgalama (Stigma)

Ayrımcılık (Discrimination )

Bağışıklama (Immunization)

Bulaş yolları

Toplumsal sağlık,

Hepatit farkındalığı

Tedaviye erişim gibi geniş bir yelpazede çalışmanızı bekliyoruz.

 

Hazırlayacağınız videolar en çok 90 saniye olacaktır. “90 saniyeye bu kadar konu nasıl sığar” demeyeceğinizi biliyoruz çünkü bu eğitimi alıyorsunuz. Bu konulardan bir kaçını bir arada işlemeyi seçebilirsiniz.

 

BAŞVURU NASIL OLACAK?

 

hepavizyonyarisma@gmail.com adresine merak ettiklerinizi yazabilirsiniz. Size mutlaka yanıt verilecektir.

 

Bize ulaşmak için 0532 446 69 75 ve 0533 133 86 23 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

 

Videolarınızı müzik ile sunabilirsiniz, diyalog da ekleyebilirsiniz. Hastanede, okul bahçesinde, evde veya başka mekanlarda çekim yapabilirsiniz.

 

Mutlaka hareketli ve anlaşılır olmasına özen gösteriniz. Ayrıca çekiminizin gereksiz gürültüler ve gereksiz görüntüler içermemesini sağlayınız.

 

Tercihimiz yatay çekimler olacaktır.

 

Videolarınızı yukarıda belirtilen e-posta adresine gönderiniz. Size geri dönüş yapılacak ve bir kod numarası verilecektir.

 

Başvurunuza üniversitenizin adını, öğrencisi olduğunuz fakültenizin, bölümünüzün ve programınızın adını yazmayı unutmayın.

 

Başarılar diliyoruz.

 

Yarışma boyunca yukarıda tarihi ve numarası yazılı olan KVKK çerçevesinde davranılacaktır.
Yarışmaya katılan öğrenciler hiç kimsenin gizli çekimini yapamazlar ve izni olmadan hasta ya da değil hiç kimsenin adını yayınlayamazlar. Yarışm
a sonuçları açıklanana kadar kısa videolar hiçbir sosyal medya sayfasında yayınlanamaz.

bottom of page